Przejdź do profilu na Facebook.com

Czas zacząć nową przygodę

Czas zacząć nową przygodę

Ścieżka nawigacyjna

Czas zacząć nową przygodę

Treść główna

Krzysztof
Trzos
2015-05-18
Kategoria: Inne

Nadszedł czas na wrzucenie w sieć projektu, którym zajmowałem się ostatnio przez dłuższy czas po godzinach - moim portfolio. Trzeba w końcu zaistnieć w ogólnoświatowej sieci trochę wyraźniej i, oprócz zamieszczenia informacji o sobie, opublikować również swoje dotychczasowe dokonania oraz projekty. Nie ma ich, co prawda, za dużo (moje doświadczenie stanowi w głównej mierze budowany przez wiele lat GIEROmaniak.pl), ale od czegoś w końcu trzeba zacząć :).

Na domiar tego wszystkiego, uznałem że nie chcę ograniczać się jedynie do zwykłej “wizytówkowej” strony internetowej - postanowiłem równolegle ruszyć ze swoim blogiem. Nie ukrywając, o opublikowaniu czegoś takiego zastanawiałem się już od bardzo sporego czasu. Zadawałem sobie wiele pytań - “Czy znajdę czas?”, “Czy będę miał o czym pisać, a jeśli tak, to jak często?”, “Czy w sprostam temu zadaniu?”. Jestem jednak typem osoby, która woli działać zamiast gadać, a zatem postawiłem wszystko na jedną kartę i powiedziałem “Do dzieła!”. Przynajmniej nie będę mógł sobie zarzucić, że czegoś nie zrobiłem :).

Nasuwa się teraz jedno pytanie: jakiego typu treści będą się pojawiać na moim blogu? Nie lubię teoretyzować, a więc wszelkie moje wpisy będą dotyczyły rzeczy praktycznych, pochodzących z moich doświadczeń i “przygód”. Będę starał się przekazywać w tekstach mój punkt widzenia, a więc przekazywać całego siebie.

Web developingBądźcie pewni, że ta strona będzie odwoływała się do, przynajmniej, dwóch tematyk:

  • web developing (tworzenie stron internetowych, wykorzystywane przeze mnie technologie, biblioteki itp.);
  • rozrywka elektroniczna (artykuły o grach komputerowych - recenzje, zapowiedzi, wzmianki o produktach, którymi warto się zainteresować).

Oczywiście, nie wykluczam całej reszty wszelakich dziedzin życia. Kto wie co jeszcze wpadnie mi do głowy :). Nie ukrywam również, że chciałbym pisać co nieco o motywacji. Lubię motywować ludzi do działania. Wydaję mi się jednak, że zanim to zrobię, będę musiał się jeszcze nieco bardziej doszkolić. No cóż, czas pokaże :).

Jeśli chodzi o częstotliwość pisania. Niestety ilość zajęć jakich mam, zarówno służbowych, jak i prywatnych, nie pozwala mi dokładnie określić co jaki okres czasowy będzie pojawiał się nowy wpis. Mimo wszystko, będę starał się zamieszczać artykuły oczywiście jak najczęściej, przynajmniej raz lub dwa razy w ciągu miesiąca.

Instrukcja otrzymywania powiadomień na Facebook.comPodsumowując, zapraszam Was serdecznie na jazi.pl! Mam nadzieję, że będziecie do mnie zaglądali na bieżąco oraz, co najważniejsze, że zainteresuję Was swoimi mniejszymi, bądź większymi wpisami na blogu. Polubcie mój profil na Facebooku będę tam zamieszczał wzmianki o każdym wpisie. Ponadto, ustawcie otrzymywanie powiadomień. Obrazek z informacją jak to zrobić znajduje się po prawej stronie. Proszę Was jeszcze o liczne komentarze. Mile będą widziane jakiekolwiek oceny i podpowiedzi na temat, co mógłbym zmienić w swoim sposobie pisania (zarówno artykułów, jak i w kodzie). Wszelką krytykę i wskazywanie błędów również przyjmę z pokorą. Liczę na to, że uda Wam się wytknąć nie jedno moje "potknięcie".

Na koniec, chciałbym ogromnie podziękować Jackowi Juckiewiczowi za pomoc w projektowaniu tej strony i dorabianiu niektórych bannerów/obrazków. Bez niego nie dałbym opublikować w świat tego bloga w takiej formie (a myślę, że jest na czym oko zawiesić). Jakby ktoś potrzebował grafika, polecam :).

P.S. Moje portfolio oparłem na moim autorskim frameworku utworzonym w języku PHP. Jak widać, działa on całkiem zgrabnie i szybko... a i pisze się w nim bardzo wygodnie. Zastanawiam się, czy nie opublikować mojego, kolejnego już, tworu jako oprogramowanie open-source. Dajcie znać co o tym myślicie w komentarzach :).

Zatem... do następnego wpisu :). Pozdrawiam!

Komentarze

Dodaj komentarz

loading...