Przejdź do profilu na Facebook.com

O mnie

O mnie

Ścieżka nawigacyjna

O mnie

Treść główna

Nazywam się Krzysztof Trzos. Mam  około 30 lat, pochodzę z Bydgoszczy, lecz mieszkam w Warszawie. Ukończyłem dwustopniowe studia na kierunku "Informatyka" na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika i obecnie prowadzę firmę Notimeo. Jestem miłym, towarzyskim, otwartym, bardzo często uśmiechającym się i żartującym facetem. Lubię samowolnie rozwijać swoje umiejętności i wiedzę w dowolnej dziedzinie. Pomimo swoich fascynacji internetem i komputerami, nie stronię od spotkań "poza klawiaturą". Uwielbiam spotykać się ze znajomymi przy piwie oraz na parkiecie.

Moja pasja

Moje zainteresowanie do programowania wytworzyło się już w czasach podstawówki, kiedy to samo obcowanie z witrynami w sieci przestało mi wystarczać. W tym okresie rozpocząłem tworzyć swoją pierwszą stronę WWW w języku HTML. Jestem samoukiem, więc wraz z pogłębiającą się we mnie chęcią poszerzania wiedzy, poznałem języki CSS, JavaScript, a później PHP, Java, Python i wiele innych. Tak naprawdę już od wielu lat web developing (wraz z innymi programistycznymi tematykami) stanowi znaczącą część mojego życia. Stało się to moją pasją, lekiem na nudę oraz codzienną pracą. Mogę więc z jak najbardziej powiedzieć, że robię to, co lubię.

Pomimo że "klikanie w klawiaturę" daje mi wielką przyjemność, do wszelkich spraw z tym związanych podchodzę bardzo poważnie. W życiu kieruję się zasadą, że  “jak coś robić, to raz, a porządnie” - to samo tyczy się mojego kodu. Stawiam na czytelność, pełny profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Do wszelkich  wątków  podchodzę bardzo ambitnie.    Zawsze staram się odpowiednio planować pracę i dotrzymywać terminów .  Uwielbiam różnorodne i wymagające wyzwania. Wychodzę z założenia, że dzięki nim mogę poszerzać swoje umiejętności i doświadczenia w sposób o wiele bardziej efektywny, a ciągłe  zwiększanie swoich kompetencji jest dla mnie bardzo ważne.

Miałem okazję uczestniczyć w tworzeniu sporej już ilości niejednakowych projektów opartych o odmienne języki i technologie (w głównej mierze PHP oraz Javascript). Zaczynając od autorskich skryptów/bibliotek oraz prostych wizytówek dla pomniejszych firm, kończąc na rozbudowanych systemach intranetowych, czy e-sklepach. Dzięki współpracy ze specjalistami z wielu branż, jestem w stanie dostosować się do różnego typu zadań i wymagań.

Mój profil na  Stack Overflow:
profile for Krzysztof Trzos at Stack Overflow, Q&A for professional and enthusiast programmers

A po godzinach?

Elektroniczna rozrywka tworzy kolejną, dość potężną część mojego życia. Zapoczątkowana została przez mojego Tatę, gdy to otrzymałem swój pierwszy komputer (tak, jeszcze taki z przyciskiem “turbo” ;)). Gry komputerowe są dla mnie możliwością zrelaksowania się lub odcięcia od rzeczywistości, czego każdy człowiek często potrzebuje.

GIEROmaniak.pl - serwis o grachZ wyżej wymienionych powodów połączyłem swoje dwie pasje - utworzyłem serwis internetowy, który prowadziłem niemalże 9 lat - GIEROmaniak.pl. Wieloletnia praca w tej redakcji internetowej umocniła mnie w kilku innych umiejętnościach. Spowodowała, że jestem w stanie poradzić sobie z organizacją wielu, różnorakich przedsięwzięć. Bylem współorganizatorem niemałej ilości imprez e-sportowych, zarówno typu off-line, jak i on-line (na skalę całej Polski). Dzięki pozyskanemu doświadczeniu potrafię również sprawnie zarządzać zespołem ludzi i dobrze czuję się w kontaktach międzyludzkich (w jednym czasie kierowałem pracą nawet kilkunastu osób oraz prowadziłem kontakt z kilkudziesięcioma kontrahentami). Dzięki wyżej wymienionemu serwisowi internetowemu jestem też w stanie dokonać korekty tekstu pod względem poprawności języka polskiego.